اسکله قدیمی آنتالیا

یکی از دلایل اصلی شکل گیری شهر آنتالیا Antalya موقعیت خوب این بندرگاه بوده است. موقعیت جغرافیایی بندر Old Harbor در آسیای صغیر در دریای مدیترانه بوده است. در زمانی که رومیان بر اینجا پادشاهی می‌کردند، توجه ویژه ای به این منطقه داشتند و امکانات بیشماری را به بندرگاه اضافه نموده اند. البته در زمان سلجوقیان نیز باتوجه به موج بسیار زیاد آب که به سمت ساحل می آمد، موج شکن عظیمی ساخته شد تا از ورود آب بسیار زیاد به داخل شهر جلوگیری کند. آنچه که از دست نوشته ها مشخص است این است که بندر قدیمی آنتالیا Old Harbor جزو یکی از بندرگاه های مهم در قرون 2 تا 20 میلادی به حساب می‌آمده است. با گذشت زمان، تعداد کشتی هایی باربری که در اینجا لنگر می‌ انداختند کمتر شده است ولی هنوز هم شما می‌توانید تعداد بسیار زیادی از قایق های خصوصی که در حال گرفتن ماهی از آب هستند را ببینید و یا قایق های تفریحی که در امتداد ساحل حرکت می‌کنند را مشاهده نمایید.

اسکله قدیمی آنتالیا

در حال حاضر نیز این بندرگاه Old Harbor در قلب شهر آنتالیا، در منطقه کالیچی Kaleiçi، قرار دارد.در این بندرگاه تعداد بیشماری رستوران و کافه-بار وجود دارد که فضایی بسیار آرام و در عین حال پرجنب و جوش را بوجود آورده است. بهتر است در یکی از رستوران های بندرگاه ناهارتان را نوش جان کنید و از فضای عالی موجود در آنجا بهره ببرید تا زمان به غروب آفتاب نزدیک شود، غروب آفتاب در کنار بندرگاه قدیمی Old Harbor بسیار دیدنی خواهد بود.

پارک ملی ساحلی بیداقلاری آنتالیا

پارک ملی ساحلی بیداقلاری آنتالیا با مساحت 34425 هکتار در 16 مارس 1972 تاسیس و از جنوب غربی آنتالیا تا سواحل کمر کشیده شده است. در این پارک محل هایی برای ورزش های ساحلی و دریایی، پیکنیک، کوهنوردی، پاراگلایدر و دیگر تفریحات وجود دارد. امکان بازدید از سایت های باستان شناسی موجود در این پارک ملی در تمام طول سال برای مسافران تور آنتالیا فراهم می باشد. کوه الیمپوس بلندترین کوه موجود در این پارک است که کوهنواردان بسیاری در آن کوهنوردی می کنند.

توتک تپه آنتالیا

این تپه در حاشیه غربی شهر با ارتفاع ۶۱۸متر می باشد. که در بالای این تپه رستورانی گردان قرار دارد. این مکان از جاذبه های گردشگری آنتالیا شهر محسوب می شود و منظره خلیج آنتالیا و کوه ها از بالای این تپه  برای مسافران تور آنتالیا بسیار زیبا است.

مسجد تکلی مهمت پاشا

این مسجد دقیقا کنار برج ساعت قرار دارد، مسجد تکلی مهمت پاشا احتمالا اولین چیزیست که توجه توریست‌هایی که برای تماشای برج ساعت و کلاچی آمده‌اند، به خود جلب می‌کند. اگرچه مثل مسجدهای استانبول بزرگ نیست اما با تک‌‌منار بلندش که قدمتش به قرن هجدهم میلادی می‌رسد، یکی از مهم‌ترین مساجد عثمانی در آنتالیا به شمار می رود که گردشگران زیادی را جذب خود میکند.

آبشار کورشونلو آنتالیا

این آبشار زیبا در 24 کیلومتری آنتالیا واقع شده است که ارتفاع آن حدودو 17 متر است این آبشار در میان یک طبیعت بکر می باشد که در سال 1986 به شکل پارک جنگی در آورده شد تا گردشگران تور آنتالیا اوقات به یاد ماندنی را در آن سپری کنند. مساحت این پارک نزدیک به 33 هزار متر می شود. فاصله آبشار تا مرکز شهر آنتالیا حدود 20 دقیقه می باشد.