شهر قدیمی آنتالیا

شهر قدیمی آنتالیا یکی از مکان های تاریخی آنتالیا می باشد که توسط رومی ها ساخته شده است . دیوارهای اطراف این شهر بلند و به سمت دریا ختم می شوند و به همین علت امروزه از آن به عنوان قلعه محله کاله ایجی یاد می شود . در دوره سلجوقی این شهر پس از توسعه به بندرگاه تبدیل شد که امروزه یکی از آپار تاریخی آنتالیا به شمار می رود . طرح این قلعه به نوعی بازگو کننده زندگی و آداب و ذسوم مردم آن دوره می باشد .

شهر قدیمی آنتالیا

در داخل قلعه خانه های متعددی وجود دارد که همه آنها از سنگ و چوب ساخته شده اند . خانه های این قلعه همگی دو وجهی هستند . این قلعه شامل دو طبقه می باشد که در پایین آشپزخانه و انبار قرار گرفته است و در طبقه بالای آن محل سکونت صاحب خانه بوده است . در پایین این قلعه بندرگاهی وجود دارد که دومین بندرگاه مهم ترکیه به شمار می رود . این بندر گاه امروزه به یکی از مکان های تفریحی تبدیل شده است و گردشگران تور آنتالیا می توانند علاوه بر بازدید از این قلعه در بندر گاه آن از قایق های تفریحی نیز استفاده کنند .

 شهر قدیمی آنتالیا

دیدگاه‌ها   

0 #1 Richie 1396-02-25 23:39
Since the admin of this site is working, no
hesitation very rapidly it will be well-known,
due to its quality contents.

Visit my site; bunion shoe (http://dennastockburger.wordpress.com/2015/01/03/symptoms-of-high-arched-foot: http://dennastockburger.wordpress.com/2015/01/03/symptoms-of-high-arched-foot)

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید